Profil

Profil
 • Elcometer 123: Miernik profilu powierzchni

  Prosty w użyciu przyrząd mierzący odległości pomiędzy szczytem i zagłębieniem chropowatości powierzchni po czyszczeniu strumieniowym. Z wartości średniej serii pomiarów uzyskujemy wskaźnik chropowatości powierzchni informujący o przebiegu procesu czyszczenia.

  więcej...
 • Elcometer 125: Wzorzec chropowatości powierzchni

  Wzorzec, pozwala na ocenę stopnia chropowatości powierzchni dwoma metodami: poprzez dotyk oraz wizualnie. Dostępny jest w dwóch wersjach wykonania; do oceny stopnia chropowatości powierzchni uzyskanej z zastosowaniem śrutu kulistego –wersja S (SHOT) oraz śrutu łamanego – wersja G (GRIT). Każda wersja posiada cztery pola o różnym stopniu chropowatości. Ocenianym parametrem jest parametr Ry5.

  więcej...
 • Elcometer 127: Wzorzec chropowatości powierzchni Keane – Tator & lupa pod świetlana.

  Wzorzec chropowatości keane-tator jest przeznaczony do użytku wraz z lupą powiększającą. Składa się z pięciu pól oczyszczonych strumieniowo, z podaną wartością chropowatości na każdym polu. Pośrodku wzorca znajduje się otwór do porównywania profilu z badaną powierzchnią przy użyciu lupy. Dostępne tylko w jednostkach imperialnych.

  więcej...
 • Elcometer 129 Wzorce chropowatości powierzchni: Rubert & Rugotest

  Wzorce powierzchni pozwalają na ocenę chropowatości powierzchni poprzez dotyk oraz wzrokowo.

  więcej...
 • Elcometer 224: Miernik profilu powierzchni – cyfrowy

  Elcometer 224C zapewnia wykonywanie pomiarów profilu z wykorzystaniem najnowszych technologii, zarówno na powierzchniach płaskich jak i zakrzywionych. Miernik jest dostępny w wersji z pamięcią oraz bez pamięci wykonywanych pomiarów. Model B jest modelem podstawowym a model T pozwala na zapamiętanie do 150 000 wyników w 2 500 komórkach pamięci z możliwością ich transferu do PC lub inne urządzenia mobilne z wykorzystaniem technologii Bluetooth. Mierniki mogą być wyposażone w sondy stałe lub wymienne.

  więcej...
 • Miernik chropowatości – RTR

  W przeciwieństwie do mierników analogowych, PosiTector® RTR samoistnie wykonuje linearyzacje już podczas jednego pomiaru – nie wymaga dodatkowych pomiarów i obliczeń. Urządzenie jest zgodne z normami: ASTM D44 17, ISO 8503-5, NACE RP287.

  więcej...
 • MIERNIK PRZYCZEPNOŚCI POWIERZCHNI PULL-OF , DEFELSKO AT

  Podręczny, mechaniczny miernik do pomiaru przyczepności powłoki do podłoża Positest AT. Pomiar dokonywany jest metodą odrywową PN-EN ISO 4624 poprzez oderwanie przyklejonego do powłoki grzybka przy pomocy hydraulicznego siłownika.

  więcej...